Kenosha Tremper Invite - Sophomore
August 26, 17
Results By Wisconsin Runner Timing Systems Wisconsin Runner
Overall Finish List - Boys
Boys
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade
1 1 311 Alexander Vance Oconomowoc 16:29.6 3:18/K 10
2 (< 5) 36 Micah Anderson Kenosha Christian Life 17:53.6 3:35/K 10
3 2 289 Noah Meissner Oconomowoc 18:04.0 3:37/K 10
4 (< 5) 22 Jacob Marker Kenosha Bradford 18:19.4 3:40/K 10
5 (< 5) 345 Owen Smith South Milwaukee 18:36.4 3:43/K 10
6 3 206 Patrick Buban New Berlin Eisenhower 19:24.4 3:53/K 10
7 (< 5) 406 Blake Zager Wilmot Union 19:35.3 3:55/K 10
8 (< 5) 386 Joe Banish Wilmot Union 19:45.5 3:57/K 10
9 4 63 Val Iaquinta Kenosha St. Joseph Academy 20:03.5 4:01/K 10
10 (< 5) 335 Nick Dehoyos South Milwaukee 20:06.8 4:01/K 10
11 5 268 Jacob Bandler Oconomowoc 20:11.3 4:02/K 10
12 (< 5) 401 James Raymond Wilmot Union 20:21.7 4:04/K 10
13 (< 5) 111 Jerik Scott Kenosha Tremper 20:26.4 4:05/K 10
14 6 219 Eugene Liang New Berlin Eisenhower 20:31.1 4:06/K 10
15 (< 5) 106 Mateo Malacara Kenosha Tremper 20:33.0 4:07/K 10
16 (< 5) 334 Cameron Blaha South Milwaukee 20:37.7 4:07/K 10
17 7 281 Cade Kenyon Oconomowoc 20:47.2 4:09/K 10
18 (< 5) 135 Nathan Brown Milwaukee Ronald Reagan 20:47.7 4:09/K 10
19 8 224 Jake Ringwall New Berlin Eisenhower 20:49.5 4:10/K 10
20 9 291 Chase Miller Oconomowoc 20:51.2 4:10/K 10
21 10 172 Jack Keough Muskego 21:03.2 4:13/K 10
22 11 74 Michael Pienkos Kenosha St. Joseph Academy 21:16.0 4:15/K 10
23 (< 5) 409 Sebastian Pokorny Kenosha Tremper 21:35.4 4:19/K 10
24 12 313 Cody Witthun Oconomowoc 21:43.0 4:21/K 10
25 13 280 Jude Kearney Oconomowoc 21:43.3 4:21/K 10
26 14 173 Gabe Knasinski Muskego 21:49.8 4:22/K 10
27 15 226 Nick Scarce New Berlin Eisenhower 22:04.7 4:25/K 10
28 16 174 Reid Lancaster Muskego 22:04.8 4:25/K 10
29 (< 5) 150 Kenneth Romo Milwaukee Ronald Reagan 22:24.4 4:29/K 10
30 (< 5) 398 Jordan Paulsen Wilmot Union 22:44.7 4:33/K 11
31 17 161 William Crump Muskego 22:45.9 4:33/K 10
32 (> 7) 270 Seth Collins Oconomowoc 23:12.6 4:38/K 10
33 18 217 Nick Larsen New Berlin Eisenhower 23:19.0 4:40/K 10
34 19 230 Matthew Yeates New Berlin Eisenhower 23:28.4 4:42/K 10
35 20 218 Sam Larsen New Berlin Eisenhower 23:44.4 4:45/K 10
36 (> 7) 308 Ethan Stratman Oconomowoc 24:01.4 4:48/K 10
37 21 166 Jonah Golden Muskego 24:03.3 4:49/K 10
38 (< 5) 143 Nhan Nguyen Milwaukee Ronald Reagan 24:09.3 4:50/K 10
39 (> 7) 300 Michael Ploch Oconomowoc 24:11.2 4:50/K 10
40 (> 7) 284 Ethan Kurtz Oconomowoc 24:13.3 4:51/K 10
41 (< 5) 113 Eveerardo Villagrano Kenosha Tremper 24:21.8 4:52/K 10
42 22 70 Jack Moyer Kenosha St. Joseph Academy 25:00.2 5:00/K 10
43 23 153 Seth Besson Muskego 25:22.3 5:04/K 10
44 24 164 Aaron Gibbs Muskego 25:25.4 5:05/K 10
45 (> 7) 212 Trent Gebert New Berlin Eisenhower 25:25.9 5:05/K 10
46 (> 7) 315 Tyler Zellmer Oconomowoc 26:31.7 5:18/K 10
47 (> 7) 275 Preston Gaber Oconomowoc 26:42.2 5:20/K 10
48 25 60 Timothy Evans Kenosha St. Joseph Academy 26:57.7 5:23/K 10
49 (< 5) 139 Spencer Jackson Milwaukee Ronald Reagan 27:10.1 5:26/K 10
50 26 71 Michael Mullen Kenosha St. Joseph Academy 29:04.8 5:49/K 10